יום רביעי, 13 ביולי 2011

כל המידע בקצה האצבעות

והפעם בקולוקוויום,
 שמענו את תרצה שטרן מציגה את נושא חשיבות המחשוב בניהול המידע שבאוספים ולמעשה בניהול האוספים עצמם. אין ספק, ובעצם גם אין מנוס, שהמידע צריך להתנהל במאגרי המידע הדיגיטליים. למרות זאת המעבר המחשבתי והביצוע בפועל דורשים משאבים נפשיים, וכח אדם גדולים, מה שמעכב את חזון 'אחרית הבייטים'. ואכן תרצה הציגה כמה יישומים חשובים המאפשרים גישה קלה ומהירה למידע ברמות שונות, לא רק טקסטואלי אל גם תמונות וכו'.

המפגש איפשר יישור קו במובן של יצירת שפה משותפת ואחידה וכן חשף בפנינו אפשרויות קיימות ופוטנציאל השימוש במאגרי המידע.
תרצה העלתה עוד נקודה מעניינת. תהליך העבודה היעיל צריך להבנות סביב מאגר המידע. כלומר, קליטת החומרים, ניודם באוסף וכו' צריך לעבור דרך המאגר, ממילא יש לזה השלכות רבות כולל ברמה ארגונית, ממשקים בין בעלי תפקידים באוסף וכו'. אבל כנראה עוד חזון למועד...

אגב, בנוסף לפינת ה"טעימות טקסונומיות" ייסדנו פינה חדשה במפגשים: "נהנתי - שיתפתי". בפינה זו אפשר יהיה לשתף את המשתתפים בסרטון קצר (עד כ- 5 דק') המציג תופעה או ענין הנראה מעניין במיוחד עבור קהל הקולוקוויום. חנך את הפינה אלכס שלגמן אשר חשף אותנו למעללי דג מהסוג כסיף הפולש לנחלים בארצות הברית ומקפץ לו מעל המים כאשר נבהל ממנועי סירות השטות בנהר. הלינק בעמוד "נהנתי - שיתפתי", תהנו.

להתראות בקולוקוויום הבא,
משה

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה